Makijaż krok po kroku

makijaż krok po krokuDobry makijaż wykonany rano przed wyjściem z domu, utrzymuje się niemal w idealnym stanie do wieczora. Jednak, aby nie spędzać rano przed lustrem zbyt dużo czasu, warto przyswoić sobie kilka istotnych nawyków, które pomogą w wykonaniu perfekcyjnego makijażu.

Przed nałożeniem makijażu, przygotuj do tego swoją twarz – oczyść ją, wysusz delikatnie ręcznikiem i nałóż odpowiedni krem na dzień. Po nałożeniu kremu odczekaj minimum 5 minut do momentu, aż krem całkowicie się wchłonie. Następnym krokiem jest nałożenie bazy pod podkład.

Przebarwienia skóry, nierówności i krostki najlepiej zatuszujesz używając korektora. Z kolei cienie pod oczami ukryjesz pod korektorem o dwa tony jaśniejszym niż kolor podkładu. Efekt makijażu w największej części zależy od jakości podkładu. Idealnie dobrany podkład ma ten sam odcień co skóra twarzy lub jest o jeden stopień jaśniejszy – wówczas będzie niewidoczny. Podkład należy nakładać stopniowo, kilkoma warstwami, wklepując go opuszkami palców.

Jeśli na co dzień malujesz oczy cieniami, zdecyduj się na delikatne kolory, które podkreślą twoją urodę. Zrezygnuj z ciężkich kresek, ciemnych odcieni i wyraźnych konturów. Powieki maluj dwoma odcieniami – jaśniejszym i ciemniejszym. Wówczas wydobędziesz głębie spojrzenia.

Makijaż oczu zakończ nałożeniem maskary. Szczotkuj rzęsy od nasady, aż po końce. Twarzy kolorytu doda róż, który nałóż na kości policzkowe.