Jak malować małe oczy?

makijaż, małe oczyWiele kobiet zastanawia się malować małe oczy, aby wydobyć z nich całe piękno i jeszcze dodatkowo podkreślić głębię spojrzenia. Odpowiednio dobrany i wykonany makijaż małych oczu z pewnością doda uroku każdemu kobiecemu spojrzeniu.

Do malowania małych oczu przygotuj minimum dwa odcienie palet. Jeden kolor cieni to zdecydowania za mało, aby optycznie powiększyć oczy. Cienie w jasnych kolorach – tu obok jasnoróżowych, beżowych, szarych sprawdzają się także odcienie perłowe – nałóż na całą powiekę. Ciemniejszy kolor cieni nakładaj od połowy oka, aż do zewnętrznych kącików. Dobrze, jeśli masz przynajmniej 4 odcienie – wtedy efekt głębi i cieniowania będzie wyrazistszy i oko nabierze optycznie większych rozmiarów. Najciemniejszy cień nałóż przy linii rzęs oraz w zewnętrznych kącikach.

Pamiętaj o bardzo ważnej zasadzie – unikaj czarnych konturów oka! Takie wyraźne kreski wyglądają jak granice, które szczelnie otaczają twoje oko, wcale go nie powiększając. Jeśli koniecznie chcesz użyć kredki, wybierz jasną – białą lub beżową. Nałóż ją na wewnętrznej powiecie, tuż nad rzęsami dolnej powieki.

Nie dobieraj koloru cieni pod kolor oczu – wówczas makijaż i oczy zleją się w jedno. Warto kolor oczu podkreślić kontrastową barwą palety, ale zawsze trzeba pamiętać o cieniowaniu małego oka. Jeśli nie masz cieni jasnych i ciemnych, zrezygnuj z makijażu oczu, ograniczając się tylko do nałożenia maskary.