Jak malować kredką oczy?

makijaż kredkaSztuka makijażu sięga czasów starożytnych. Egipcjanki były mistrzyniami w podkreślaniu konturów swoich pięknych oczu ciemną farbą, co wymagało nie lada wprawy i sprawności. Chociaż w dzisiejszych czasach malowanie kredką oczu nie sprawia już tyle zachodu, to warto przestrzegać kilku wskazówek, aby oczy uwodziły, a nie przerażały.

Nim zabierzesz się do makijażu oczu, przygotuj sobie odpowiednie narzędzie. Zapomnij o kredkach za 2 czy 5 zł. Od wyboru odpowiedniej kredki zależy trwałość i jakość twojego makijażu. Kredka musi być zatemperowana, a na powiekach powinna być baza (puder).

Wybierając kredkę, postaw na kolor, który pasuje do stylu i twojego typu urody. Świetne efekty można uzyskać dobierając kredkę do koloru włosów, np. do rudego pasuje niebieska, a do brązu zielona.

Optycznie większe oko uzyskasz, gdy wewnętrzną stronę dolnej powieki pomalujesz kredką jasnego koloru, a czarną nałożysz tylko na górną powiekę. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się obrysowanie całego konturu oczu, zmniejszysz je optycznie. Poza tym ten agresywny typ makijażu sprawdza się rzadko i nie każdej kobiecie z nim do twarzy.

Aby pomalować oko kredką, zacznij od wewnętrznego kącika górnej powieki. Wykonaj delikatny ruch i staraj się nie odrywać kredki od powieki. Początkującym radzimy, aby naciągnęły powiekę w kierunku skroni – wówczas łatwiej wykonać precyzyjny makijaż.

Do dolnej powieki wybierz miękką kredkę. Jeśli jednak nie posiadasz takiej, możesz zmiękczyć rysik rozgrzewając go w palcach.